Eğitim

Eğitim

Eğitim

Geleceğin kadın liderlerinde güzel bir paylaşım okumuştum. Eğitimlerimiz ile sürekli gelişimi hedefleyen danışanlarımız olmasını hedefliyoruz.

Küçük adımlar atarak  büyük işler başarabileceğimizi hiç düşündünüz mü  ?

Büyük değişimlerin aksine küçük ve hedefi önceden belirli olan  bir amaç için yapılan değişimlerin kısa sürede sonuçlarının göründüğü ve kişi üzerinde belirsizlik korkusunu azalttığı görülmektedir. Azalan korku özgüven duygusunu güçlendirmekte ve beraberinde başarıyı getirmektedir. İnsanlar başarısızlıklarının temelinde başarısız olma korkusu barındırmaktadır. 

İnsanlar başarısız olmaktan korktuğu için ya yeni bir işe girişmemekte ya da yeni alanlarda deneyim kazanmak istememektedirler. Pandemi dönemi aslında bizim için bir fırsat, tek bir tuşla istediğimiz alanda istediğimiz bilgiye internet aracılığı ile ulaşmak için daha çok zamanımız var ve sürekli yapılan online eğitimlere katılım fırsatı bulmaktayız.

Günümüz şart ve koşulları sürekli olarak bize yeni fırsatlar sunuyor ve bu fırsatları öncelikle fark edip keşfedebilirsek  bulunduğumuz noktadan çok farklı noktalara ulaşabiliriz. Eğitimlerimizde farkındalık kazanacağınız en önemli nokta şuan neredeyim, ileride nerede olmak istiyorum, bu süreçte bir sonraki noktaya ulaşmak için ne yapmam gerekiyor ve eksiklerim neler. Bazen kendimizin geliştirmesi gereken noktaları fark ederiz fakat bunu çeşitli bahaneler üreterek erteleriz. Aslında üzerine giderek  o konu hakkında bir değişiklik yapmamız gerekmektedir. Öncelikli olarak  her bir adım belirli bir zaman alacağından zaman planı oluşturmamız gerekiyor. Bazı  değişimleri bir anda yapamayız öncelikli olarak  adımlarımızı belirlemeli ve bu adımdaki süreçleri tanımlamalıyız

whatsapp
Telefon